قرنیز کابینت
قرنیز

قرنیز کابینت

1400/09/09

قرنیز آب بندی با هدف جلوگیری از نفوذ آب و مایعات به سطح کابینت، کانتر و دیوار کاشی شده آشپزخانه به انتهای صفحه کابینت،یعنی دقیقاً در مرز قرارگیری دیوار و صفحه نصب می‌گردد.

قرنیز کابینت قاشقی یا همان قرنیز هلال یا نیم گرد، روی صفحه کابینت نصب می گردد و در امتداد دیواره آشپزخانه و کابینت قرار می گیرد که مانع از نفوذ آب در هنگام شستشو به کابینت ها می شود. از این رو با اسامی دیگری نظیر قرنیز آب گیر صفحه کابینت، قرنیز آب بندی صفحه کابینت و قرنیز آب بند پشت صفحه نیز شناخته می شود.
اگر از کنار به قرنیز نگاه کنیم شبیه یک گونیا به نظر می رسد که ارتفاع و سطح مقطع آن ۲۲/۴ میلی متر است. این قرنیز کابینت آشپزخانه در شاخه های 5 متری به فروش می رسد. طول بلند قرنیز بین کابینتی قاشقی به عنوان یکی از مزیت های آن به شمار می آید. جنس قرنیز قاشقی از پلاستیک (pvc) است که روکشی ضد آب بر روی آن قرار گرفته است. استفاده از pvc در جنس این قرنیز پلاستیکی، باعث ایجاد تنوع در رنگ بندی قرنیز و طرح دار شدن آن شده است. به همین دلیل، معمولا از این قرنیز برای انواع کابینت ممبران و هایگلس و چوبی

 

آموزش نصب قرنیز صفحه کابینت قاشقی

نصب این قرنیز بین کابینتی بسیار راحت است و نیاز به اطلاعاتی فنی خاصی ندارد. برای نصب فقط کافی است که قرنیز در ابعاد مورد نظر برش داده شود، که این کار به وسیله ی کمان اره آهن بر یا هر ابزاری که لبه ی تیزی داشته باشد (مانند اره چکشی یا فارسی بر) امکان پذیر است. سپس پایه قرنیز پس از برش، بر روی صفحه قرار داده شود و سپس بسته به صلاح دید کاربر می توان از چسب آکواریوم، میخ یا پیچ برای نصب آن استفاده کرد. در نهایت پایه قرنیز به صورت کشویی و با فشار اندکی نصب می گردد و با فشار محدودی نیز از جای خود خارج می گردد. برای پوشاندن سر و ته و کنج قرنیزها نیز، می توان از درپوش های پلاستیکی مخصوص این قرنیز استفاده کرد.

قرنیز روی کابینتی قاشقی از جدید ترین نوع قرنیز آب بندی موجود در بازار است که از تنوع بسیار بالا و قیمت مناسب تری نسبت به سایر مدل ها در بازار برخوردار است. این قرنیز روی صفحه کابینت رنگ بندی های متعددی از جمله نقره ای، مشکی، سفید و … را شامل می شود و بازه انتخابی زیادی را به شما می دهد. شما می توانید با توجه به طراحی فضای آشپزخانه، قرنیز مناسب خود را انتخاب کنید.

منو
ورود / ثبت نام


لطفا ثبت نام کرده و یا وارد حساب کاربری خود شوید